Sunday, July 3, 2011

Cosmic Communist Constructions

Už dlouho sem nepotřebovala nic tak nutně jako knihu CCCP (Cosmic Communist Construction Photographed) od Frederica Chaubina.
Devadesát sovětskejch budov od roku 1970 až 1990, brutalismus (v ČR například Kotva nebo DBK) až po úplně nepojmenovatelnou architekturu, kterou nemá cenu nějak konkretizovat.


Palace of Weddings v Tbilisi, dál taky například Krematorium a Institute of Scientific Research v Kievě (budova s kosmickou lodí na střeše, kterou si v srpnu rozhodně nenecháme ujít). 

Za shlédnuti taky určitě stojí Druzhba sanatorium v Yaltě nebo komplex s názvem Prometheus youth camp v Bogatyru (Rusko, budova ktera mě asi oslovila nejvic, vzhledem k jejimu původnimu účelu)
Myslim, že když s pomocí vyhledávače věnujete těmhle pár stavbám kus večera, rozhodně toho nebudete litovat. Třeba natrefíte na něco ještě lepšího, tak kdyžtak pošlete odkaz do komentů. 
A příště něco ještě o trochu dál, sovětský pomníky.

9 comments:

 1. do prčic :-O..wooho! paráda!

  ReplyDelete
 2. tohle mě fascinuje, ne jak komunistické kostky u nás ve městě

  ReplyDelete
 3. Wow!!! Páni. Máš moc hezký blog, sleduji!!:)

  ReplyDelete
 4. myslím, že zrovna v minulém čísle Respektu byl docela zajímavej článek, jak se odborníci i samotní obyvatelé snaží, aby jejich městské kulturáky z dob socialismu byly prohlášeny za památku a nemohli tak být nahrazeny nějakou mnohem horší a uniformní kostkou současnosti

  jsem tu poprvé, ale kvůli sovětským pomníkům ještě určitě příjdu!

  ReplyDelete
 5. aah!
  dufam že je tam aj hotel kyjev z bratislavy!

  ReplyDelete
 6. taky na ni mam zalusk, uz co vysla!!!!

  ReplyDelete
 7. Je lahodna, otacet stranky je slast..

  Nicmene bych byl opatrnejsi s tvrzenim komunisticke kostky.. prave vetsinou v komunismu vznikly ty nejvic futuristicky monumentalni stavby.. zapad v tomhle smeru k vychodu vzhlizel.

  ReplyDelete